Kargo, İade ve Garanti

KARGO HAKKINDA :

Size ulaşan paketi lütfen kargo görevlisinin yanında açınız ve kontrol ediniz. Paket içerisinde ki ürünün veya ürünlerin taşımadan kaynaklı bir hasara uğrayıp uğramadığını ve ürünlerin tam olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ki taşıma nedeni ile oluşmuş bir hasar (kırık, çatlak, ezik, çizik vb. vd.) tespit ederseniz hemen o an kargo görevlisine durumu bildiriniz ve mutlaka ürünün kargo taşıması nedeni ile hasarlı olarak size ulaştırıldığına dair tutanak tutturunuz. Sonrasında durumu bize bildiriniz. Destek Ekibimiz iade veya değişim işlemini başlatabilmek için sizden mutlaka bu tutanağı isteyecektir. Kargo tutanağının iletilmemesi halinde iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır.

Kargo ücretinin ne kadar olduğu bilgisini sepet adımında grebilirsiniz. Sepetinizde birden fazla ürün varsa, paket büyüklüğü değişeceğinden kargo ücretide değişiklik gösterecektir.  Tek seferde birden fazla satın aldığınız ürünler tek bir paket halinde gönderilmektedir. Pazar günleri, resmi tatiller, bayram tatilleri iş gününden sayılmamaktadır. Bu nedele bu günlerde Kargo çıkışları yapılamamaktadır.

Bazı ürünlerin stok durumuna göre tedarikçi firmalardan tedarik edilerek müşterilere gönderilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle ürünün tedarik edilerek kargoya verilmesi arasında geçebilecek bir süre oluşacağından ortalama olarak tüm siparişler 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

Ürün kargoya teslm edildikten sonra, taşıma esnasında geçecek olan bir süre bulunmaktadır. Bu süre İstanbulda bulunan  Lojistik Operasyon Merkezimizle sizin bulunduğunuz yer arasındaki mesafenin uzaklığına göre değişiklik göstermektedir. Bir kargonun adresinize teslim edilme süresi kargoya verildikten sonra ortalama 1 iş günü ile 3 iş günü arasında sürebilir. Eğer ki şehir merkezleri dışındaki bir ilçe, kasaba, köy veya mezra da yaşıyorsanız, bu bölgelere bazı kargo şirketleri haftanın belli günlerinde teslimat yaptığı için kargo süresi çok daha uzun sürebilir. Bu konuda ilgili kargo şirketinden bilgi alabilirsiniz.


İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI :

Markafox.com, müşteri memnuniyetine oldukça önem verir. Satın aldığınız ürünleri 30 gün içerisinde, faturası, orjinal ambalaj ve aparatlarıyla, kirlenmemiş, kullanılmamış ve çizik, kırık gibi hasar görmemiş olması koşuluyla, sadece anlaşmalı kargo şirketi üzerinden iade edebilirsiniz. Anlaşmalı olmadığımız kargo şirketiyle karşı ödemeli olarak gönderilen paketler teslim alınmaz ve size geri döner. Kargo ücretini ödemek koşuluyla farklı bir kargo şirketiyle gönderim yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz iade ürünler 3 iş günü içerisinde İade Ekibi tarafından incelenir ve İade Ekibinin onayından geçer. Ödemiş olduğunuz Ücret, iadeniz onaylandıktan sonraki 7 gün içerisinde ödemeyi yaptığınız kredi kartına veya banka hesabınıza iade edilir.

Kutu veya ambalajı hasarlı, yırtık, üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, üzerine kalem ile adres veya yazılar yazılmış, hasarlı, çizik, kirli, lekeli,kötü kokulu ve kullanılmış bir ürün İade Ekibinin onayından geçmez ve iade alınamaz. Bu durumdaki ürünler geldiği hali ile müşteriye geri gönderilir. 

Yasal olarak aşağıdaki ürünleri iadesi mümkün değildir. 
- Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler. 
- Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler; ( İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.) 
- Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri. 
- Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler 

GARANTİ HAKKINDA :

Markafox.com'dan satın aldığınız tüm ürünler Üretici, İthalatçı veya Distrübütör garantisi altında olsa da yinede sattığımız tüm ürünlere Markafox.com olarak bizde garanti veriyoruz. Ürünlerde sorun yaşamanız halinde bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Ürünün genel durumu Destek Ekibimiz tarafından incelendikten sonra Granti veren firmaya yönlendirilebileceği gibi, kendi bünyemizde de bir çözüm üretilebilmektedir.
Yükleniyor...